billboards-kiev.com

У 2023 році іноземні інвестори вклали в економіку України $4,25 млрд

У 2023 році іноземні інвестори вклали в економіку України $4,25 млрд
284464 ПЕРЕГЛЯДІВ

Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час виступу на Kyiv Investment Day розповіла, що за даними Нацбанку, іноземні інвестори торік вклали в економіку України $4,25 млрд. Це показує, що в Україні попри війну можна заробляти й розвивати успішні бізнеси.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

У кожному із пріоритетних секторів Україна має конкретні проєкти, які готові запропонувати іноземним інвесторам й це робиться регулярно. Як зазначає очільниця мінекономіки, вже зараз ми бачимо не просто інтерес, а реальні інвестиції.

«Уряд разом з приватним сектором визначив кілька секторів, які з нашого погляду мають дати найбільший приріст для зростання ВВП. Йдеться про конкретні проєкти із залученням приватних інвесторів у таких секторах, як енергетика, агровиробництво, переробна промисловість, транспорт, логістика, IT і критичні матеріали. Ці два роки навчили нас, що війна не ембарго на інвестиції й Україна не суцільна червона зона із безліччю ризиків. Ми бачимо десятки прикладів інвесторів, які вкладають в Україну вже зараз й закликаємо інших наслідувати цей приклад», — сказала Юлія Свириденко.

За її словами, Уряд має низку інструментів для розвитку як малого і середнього бізнесу, так і підтримки великих виробників. Зокрема, на підтримку виробників в рамках економічної політики «Зроблено в Україні» закладено 45 млрд грн. Крім того, Уряд пропонує іноземним інвесторам для їхнього виходу на український ринок – інфраструктуру страхування від воєнних ризиків, індустріальні парки та податкові пільги за їх використання, підтримку проєктів із значними інвестиціями понад €12 млн – компенсацію до 30% від суми вкладення. Ще одна важлива складова – інвестиційний компонент програми Ukraine Facility – Ukraine Investment Framework, який дозволить залучити до €40 млрд євро державних та приватних інвестицій.

«Особлива честь, що сьогодні захід відкрили наші надійні партнери – Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Бріджит Брінк та заступниця адміністратора Агентства Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) Ізобель Коулман. Вкотре подякувала за підтримку американського народу та виділений пакет допомоги у $61 млрд, якого так очікувала Україна. За ці два роки ми незмінно відчуваємо надійне плече США – підтримка нашого приватного сектору, майже $380 млн у 2023 для підтримки агросектору, близько $1 млрд спрямували торік і на підтримку енергосистеми», — розповіла Міністр економіки України та додала, що мінекономіки вже зараз акумулює проєкти від приватного сектору, які будуть представлені на Ukraine Recovery Conference у Берліні. Зокрема, участь у конференції – це можливість встановити ділові зв’язки та ознайомитись з новими можливості співпраці та підтримки України.

  • Нагадаємо, що раніше Юлія Свириденко під час зустрічі з Послом Канади  у справах жінок, миру та безпеки Жаклін О’Ніл розповіла, що Україна зацікавлена у підтримці Канади щодо просування гендерно-трансформаційної протимінної діяльності. До протимінної діяльності в Україні активно залучають жінок, що сприятиме підвищенню оперативності та ефективності цього процесу. 
  • У міністерстві зазначають, що допомога на протимінну діяльність (ПДМ) передбачає близько 28,6 млн дол. США з 2022 року та складається з 12 проєктів, більшість із яких було реалізовано у 2023 році. Також у лютому 2024 року Канада виділила кошти на проєкти у сфері ПМД (в рамках 28,6 млн доларів США): Гендерно-інклюзивне розмінування для сталого майбутнього в Україні, Підтримка сталості розмінування в Україні, Програма підтримки України Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування.
Мої відео