billboards-kiev.com

Судитимуть 5 працівників захопленого російськими військами «Маріупольського слідчого ізолятору»

Судитимуть 5 працівників захопленого російськими військами «Маріупольського слідчого ізолятору»
239843 ПЕРЕГЛЯДІВ

Прокурорами Донецької обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно п’яти громадян за фактами колабораційної діяльності, пособництва державі-агресору, вчинених організованою групою, і порушення законів та звичаїв війни (ч. 7 ст. 111-1, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну окупанти захопили Державну установу «Маріупольський слідчий ізолятор». П’ятеро осіб організували «адміністрацію» в захопленій установі, в якій на той час перебувало 353 особи, та перетворили життя ув’язнених цивільних на суцільне пекло.
 
            
 
У період з березня по серпень 2022 року псевдоначальник ізолятора встановив санітарний та харчовий режими, недостатні для підтримання здоров’я людей. Добовий раціон в’язнів, котрі знаходились у неопалюваних камерах, складався зі 100 г каші та 500 мл  майже непридатної до споживання води. Також їх позбавляли можливості дотримуватись належної гігієни.
 
      
 
Крім того, очільник установи спільно з двома своїми «заступниками», «начальником оперативного відділу» й «інспектором відділу режиму та охорони» жорстоко поводились щонайменше з чотирма затриманими, троє з яких вже відбували покарання за вчинені злочини, а четвертий чекав на вирок суду під вартою. Обвинувачені залякували їх вогнепальною зброєю, наносили множинні побої, у тому числі резиновими кийками і прикладами автоматів, після чого залишали без належної медичної допомоги. 
 
Псевдоправоохоронці переховуються від слідства на тимчасово непідконтрольній Україні території. Досудове розслідування - ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях. Максимальне покарання за санкцією статті – 15 років позбавлення волі.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Мої відео